Alicja Musiał

Wakacje w toku, a my żyjemy już wyjątkowym spotkaniem z niezwykłą dziewczyną – Alicją Musiał, programistką satelitów kosmicznych. Alicja programuje w gliwickiej firmie KP Labs, w której pracuje nad oprogramowaniem komputera pokładowego do satelity. Kosmos to jej praca, ale także pasja – na studiach budowała satelitę KRAKsat, który znalazł się na orbicie w 2019 roku; operowała także satelitą PW-Sat2 aż do jego deorbitacji. Jest jedną z niewielu osób w Polsce, które mogły przeżyć emocje, jakich dostarcza start rakiety z ich satelitą na pokładzie i zobaczyć jego zdjęcie w tle czerni kosmosu i krzywizny naszej planety. Uczestniczyła w dwutygodniowej misji Orpheus 11 w bazie naukowej LunAres jako analogowa astronautka. W wolnym czasie lutuje, konstruuje anteny i lata małymi samolotami. Stara się popularyzować kosmos w Polsce, uważając, że obecne czasy to najlepszy moment do zaangażowania się w inżynierię kosmiczną.

Jeśli interesuje Was kosmos lub chcecie poznać dziewczynę, które programuje satelity!!!, to już 21 sierpnia będzie ku temu okazja. Spotkamy się z Alicją w Kreaktywnej w Krakowie przy ul. Konfederackiej 4 o godz. 10:00. Porozmawiamy z nią o jej zainteresowaniach, jak się uczyła w szkole, dlaczego zainteresowały ją satelity, czego musiała się nauczyć, aby programować i zadamy wiele innych pytań. W trakcie spotkania będziecie mogły zadać pytania lub możecie zostawić je na stronie wydarzenia na FB i zadamy je w Waszym imieniu:)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodzież, dzieci z rodzicami i dziewczyny/dziewczynki, które chciałyby uczyć się programować. Wstęp jest otwarty, liczba miejsc ograniczona, więc bądźcie punktualnie;)


Adres spotkania: Kraków, ul. Konfederacka 4 (wejście do Kreaktywnej od podwórka)

Termin spotkania: sobota, 21.08.2021 w godzinach 10:00-11:00.

Do zobaczenia!