O nas

Pomysł nauki programowania dla dziewczynek podsunął Michał. Taaaak, mężczyzna, definiujący się jako feminista. Na co dzień informatyk, współpracujący z 99% mężczyzn – informatyków i 1% kobiet – informatyczek. Pomysł szybko podchwyciła Ania, tworząc cały koncept projektu, jak przystało na projektantkę i graficzkę.

Ania Link to heading

Mama dwóch córek; jej rodzice chcieli, aby została nauczycielką, dlatego znalazła pracę jako projektantka ubioru. Lubi bawić się kolorem i tworzyć grafiki, współpracuje z markami modowymi jako trendwatcherka (ma nawet taki dyplom), a teraz uczy się programowania i gry na pianinie, realizując swoje marzenie z dzieciństwa. Powołała do życia Kodkę Jowitę – ciekawską tłumaczkę trudnych informatycznych pojęć, która odczaruje dla Was programowanie.

Michał Link to heading

Tata tych samych dwóch córek, który odkąd skończył 10 lat zajmuje się programowaniem. Szkoleniowiec, konsultant największych firm technologicznych na świecie. W dorobku ma wystąpienia na konferencjach i jest pomysłodawcą konferencji informatycznej „Lambda Days”. Michał będzie prowadził warsztat z kodowania i zajmie się tłumaczeniem informatyki na język polski 🙂